מידע מקצועי ומאמרים

בית ספר בכוכב הצפון תל אביב

בית הספר היסודי ממלכתי שהוקם בשכונת כוכב הצפון בשנת 2015 הוא בית ספר חדש וחדשני במרחב שלו – הן מבחינת הפעילויות המתרחשות בו והן מבחינת המבנה עצמו. המבנה עצמו תוכנן על ידי משרד האדריכלים אורבך הלוי במטרה לייצר חוויה חיובית של למידה וסביבה בנויה ייחודית עבור ילדי כיתות א-ו. בית הספר נבנה על שטח של

 

2500 מ"ר וכולל גם אולם ספורט. בית הספר זכה בפרס אות העיצוב לשנת 2016, שנה לאחר הקמתו.
המבנה משדר מצד אחד פשטות ומצד שני ידידותיות עבור אותם אנשים קטנים וחשובים. התכנון שלו שואב השראה מתחילתה של תל אביב המשתקפת בקירות הלבנים והצנועים ועיר הגנים התל אביבית. הבניין מותאם ותומך לסביבה ונבנה כבניין רב קיימא הכולל בידוד תרמי איכותי, הפניית כיתות הלימוד לחזיתות הצפוניות דרומיות, פתרונות אקוסטיים, חומריים ממוחזרים ושימוש מירבי באור טבעי כדי לחסוך בתאורה מלאכותית. המבנה מכיל פטיו פנימי המאפשר לצמחיה "לחדור" אל תוך המבנה לצד האור הטבעי.

 

גם ברמה החינוכית בית הספר מקדם עשייה ייחודית עם קידומה של עברית רב מגדרית השואפת לתת משקל שווה לבעלי זהות מגדרית גברית, נשית או א-בינארית. בחצר בית הספר מתקיימת פעילות חוץ כיתתית הכוללת גינון וזריעה. פעילות מעניינת נוספת היא העברת שיעורים בבית הספר על ידי הורים לתלמידי בית הספר ביום המשפחה.

 

תוכלו להתעניין גם במאמרים הבאים:

חברת בנייה

דירות יוקרה למכירה בתל אביב

דירות למכירה באילת עם נוף לים

דירות בחיפה

הבטיחו לעצמכם איכות חיים מבית יוסי אברהמי!