מידע מקצועי ומאמרים

החשיבות של התחדשות עירונית באזור המרכז

אחת הדרכים המערביות לשפר את תשתיות הערים ולייצר דירות עבור תושבים חדשים, מתבצעת באמצעות תוכניות של התחדשות עירונית המשמשת מדינות כמו יוון, ישראל, אנגליה ועוד מספר לא קטן של מדינות מפותחות. פעולת ההתחדשות העירונית הפכה לאינטנסיבית יותר בשנים האחרונות בישראל, והיא מתקיימת בעיקר בערי המרכז הסובלות מצפיפות גדולה וביקוש גואה אך מתרחשת גם בערים נוספות ברחבי הארץ. עם זאת, באזור המרכז, החשיבות ההתחדשות העירונית היא ככל הנראה הגדולה ביותר, כשיחידות הדיור שיתווספו במגוון הפרויקטים הנבנים  והמתוכננים בערים המרכזיות יספקו עבור רבים מאיתנו את הבית החדש במרכז הארץ או את ההשקעה הנכונה ביותר.

התחדשות עירונית בערים המרכזיות

פרויקטים רבים נבנים בימים אלה בלא מעט ערים מרכזיות כפי שציינו. מרבית הפרויקטים הללו מגיעים אל אזורים מבוקשים בהווה וגם אל כאלו שהיו פחות מבוקשים עד כה. כך למשל, העיר חיפה, הכריזה על מספר תוכניות במספר אזורים כמו קריית ים, קריית אליעזר ועוד. התוכניות לאזור אמורות להוות מתיחת פנים של ממש לעיר הכרמל ויכללו בין היתר בניית מבנים חדשים, טיילת, מבנים לרווחת התושבים ואפילו בתי מלון. בירושלים גם כן מנוצלת ההתחדשות העירונית לשדרוג תשתיות כולל והיא ניכרת כמעט בכל שכונה בעיר. רק בשנת 2022 ניתנו מעל לששת אלפים היתרי בנייה שיאפשרו למבנים חדשים לקרום עור וגידים. פרויקטים בסדר גודל זה הינם הכרחיים לערים מרכזיות כמו חיפה וירושלים, שכן פרט לתוספת יחידות הדיור ההכרחית, ניתן לנצל את השינוי גם לשיפוץ תשתיות ישנות,  פיתוח של תשתיות חדשות ואפילו הקמה של אזורי תיירות.

עד כמה חשובה התחדשות עירונית באזור המרכז?

אזור מרכז, בשונה מהערים המרכזיות כמו חיפה וירושלים, נהנה מביקוש אדיר ואפשר לומר כי הביקוש הזה גם הופך למעמסה לא קטנה עבור תשתיות שחלקן אינן מוכנות לקלוט כמות גדולה כזו של תושבים. עם זאת, בערים כמו תל אביב, רמת גן וגבעתיים מתוכננים ואף נבנים מספר גדול של פרויקטים, שיוסיפו  לא רק יחידות דיור חדשות, אלא ישפרו גם את התשתיות מסביב, וזאת  על ידי הוספת מבנים לטובת תושבי האזור ,דרכי גישה, פיתוח נוף ויצירת אזורי מסחר חדשים.

התחדשות עירונית ופינוי בינוי בתל אביב

הבטיחו לעצמכם איכות חיים מבית יוסי אברהמי!