מידע מקצועי ומאמרים

כיצד לבחור חברת בנייה?

בנייה הינה תהליך ארוך, שעלול להיות מתיש וקשה גם אם לא אתם עצמכם הבנאים. מדובר בתהליך שדורש השקעה של לא מעט זמן, וכמובן- של סכומי כסף שמהווים הוצאה משמעותית מאוד בעבור מרבית המשפחות. לכן, חשוב מאוד לבחור נכונה בחברת בנייה אשר תספק לנו שקט נפשי במהלך הבנייה. קיימות לא מעט חברות בנייה בישראל מביניהן ניתן לבחור, ולא תמיד פשוט לדעת כיצד לבחור את החברה המתאימה ביותר. להלן מספר עצות שימושיות שעשויות לייעל את תהליך הבחירה.

היעזרו בהמלצות

כאשר מחפשים חברת בניה, הגורם האובייקטיבי יותר שיוכל לסייע לכם לבחור הוא מכרים, חברים או קרובי משפחה שעבדו בעבר עם חברות בנייה שונות. כך, תוכלו לקבל שמות של חברות בנייה מומלצות, או לחלופין- שמות של חברות בנייה שלא ניתן לסמוך עליהן, אשר מהשירותים שלהן יהיה עליכם להזהר. המלצות כאלה הן המידע הכי אמין שתוכלו לקבל, שכן לאנשים שאתם מכירים אין כל אינטרס בקידום חברה מסוימת, והם מעוניינים אך ורק בטובתכם.

בדיקה עצמאית של החברה

גם אם קיבלתם המלצה על חברה מסוימת, כדאי שלא לפנות לשירותיה באופן מיידי. קודם, כדאי לערוך בדיקה מקיפה אודותיה, אשר תוכל לתת לכם מושג אודות טיב השירות. במסגרת הבדיקה הזו, נסו לברר כמה שיותר פרטים אודות החברה. כמה שנות ניסיון יש לה? אילו פרוייקטים היא בנתה בעבר? ייתכן שכאשר תחפשו מידע אודות החברה, תוכלו למצוא בין השאר גם תגובות של לקוחות קודמים שלה, לטובה או לרעה, וכן פסקי דין הקשורים בשמה.

בעת ההתקשרות עם החברה, ניתן לבדוק גם את טיב השירות שתקבלו. יש לקחת בחשבון שאם תקבלו שירות לא אדיב כבר בעת שיחת הטלפון, סביר להניח כי זהו השירות שתקבלו במהלך כל תהליך הבנייה.

עוד קריטריון שחשוב מאוד לבחור לגבי חברת הבנייה הוא, כמובן, המחיר. כפי שנאמר, מדובר בסכומים גדולים ומשמעותיים ביותר של כסף, ולכן חשוב מאוד לבדוק את כל האופציות העומדות בפניכם טרם פנייה לשירותיה של חברה מסויימת. יש טווח רחב למדי של מחירים, ולכן השוואה יסודית יכולה לחסוך לכם לא מעט כסף.

הבטיחו לעצמכם איכות חיים מבית יוסי אברהמי!