מידע מקצועי ומאמרים

מגמות בשוק הנדל"ן בצפון תל אביב

שוק הנדל"ן בישראל נחשב בעיני ישראלים רבים כשוק שאין בו תנודתיות מחירים, רבים אף יעידו כי לדעתם שוק הנדל"ן נוטה רק לעלות והתפיסה הכללית היא כי המחירים לא ירדו בקרוב. אך למרות קו מחשבה זה, חשוב להבין כי קיימות מגמות שונות המתרחשות גם באזורים כמו צפון תל אביב, שם ישנם פרויקטים המכתיבים רף מחירים חדש אך גם דירות יחסית ותיקות שיכולות להפתיע במחיר ובפוטנציאל שלהם. ולמרות שהביקוש בעיר תל אביב הוא מהגבוהים בארץ, והביקוש בו עלה במאות אחוזים בשנים האחרונות, חשוב לבחור נכון את הנכס שלכם כדי להימנע מהפתעות.

 

פרויקטים וממוצעים

 

העיר תל אביב רוויה בפרויקטים שונים, חלקם פרויקטים להתחדשות עירונית המהווים חלק לא קטן מבניה החדשה בעיר. חלקם הגדול של הפרויקטים נמצא במרכז העיר, אשר נמצאת בתנופת בנייה ופיתוח. אך גם בצפון העיר תוכלו למצוא לא מעט פרויקטים של התחדשות לצד פרויקטים חדשים ושונים.  מדובר בעשרות רבות של פרויקטים הממוקמים גיאוגרפית במקומות שונים לחלוטין  מה שיוצר גם פער מחירים לא קטן ולכן בחירת מיקום מוצלח היא קריטית. דירות יקרות יותר שאינן חדשות, נעות בין 2 ל-5 מיליון שקלים. ממוצע המחירים של דירות באזורים שונים בצפון תל אביב, נע כיום בין 3.1 מיליון עד 3.8 מיליון. כמובן שהממוצע עולה אם לוקחים בחשבון דירות יוקרה שאינן בסטנדרט רגיל.

 

ירידה לשם עליה?

 

שכונות צפון תל אביב השונות נחשבות לא פעם לדובדבן בקצפת של העיר: מדובר על אזור רחב ופתוח יחסית, הכולל פארקים, מוסדות ציבור, בתי ספר ותשתיות ברמה גבוהה שנדרשים לעמוד בסטנדרט הגבוה של האזור.  אך ישנן שכונות שחוו ירידת מחירים בשנים האחרונות או סטגנציה כגון שכונת נווה רביבים שרק בשנה האחרונה כמעט וחצתה את הממוצע של 4.5 מיליון שקלים. גם שכונת המשתלה מציגה ממוצע מחירים שהגיע כמעט ל-3.7 מיליון שקלים לדירה וירד לאחר מכן לכיוון ה-3.4 מיליון שקלים ואפילו 3.3 מיליון שקלים. לא מדובר בהכרח על ירידות או משבר אך מדובר על דוגמא לכך שיש לבחור בקפידה אזור השקעה למגורים או לחלופין דירה ראשונה בתוך צפון תל אביב.

 

חיפוש דירה נכונה עבורכם

 

אחת הדרכים למצוא דירות שהן הזדמנות אמיתית ומשקפות את הערך הגבוה של הנכסים בתל אביב היא ממש "לעבוד בזה", כלומר- לפנות את הזמן על מנת לבחון לעומק את האזור המבוקש בין אם על ידי מודעות שונות ברחבי הרשת או בצורה פיזית ועל ידי מתווכים. חשוב להבין מיהן החברות הרציניות שבונות באזור ולגשת למשרדי המכירות שלהן. בלא מעט מהפעמים תופתעו לגלות שעם חיפוש מעמיק ורציני תוכלו למצוא את דירת החלומות שלכם במחירים הוגנים במיוחד.

 

תוכלו להתעניין גם במאמרים הבאים:

חברת בנייה

דירות למכירה רמת אביב

דירות למכירה בצפון תל אביב ללא תיווך

הבטיחו לעצמכם איכות חיים מבית יוסי אברהמי!