מידע מקצועי ומאמרים

רובע 6 באילת

העיר אילת היא רשמית עיר התיירות של ישראל, ככזו בשנים כתיקונן מאופיינת בדרישות לעובדים איכותיים בתחום התיירות והפנאי בכל זמן נתון בשנה. אזורי תיירות שוקקי חיים אלו ואזורי המסחר ובתי המלון ברמה גבוה עומדים ומשדרגים גם את החיים עבור התושבים. אך לצד כל אלו, העיר אילת נחשבת לאחת הערים המניבות תשואות נדלן יפות מאוד. הסיבה לכך שהעיר אילת שונה מלא מעט ערי תיירות בעולם היא העובדה שהיא נמצאת בתנופת התפתחות מרשימה מאוד. תקופת בניה זו בעיר מביאה לפיתוחן של לא מעט שכונות חדשות הממוקמות באזורים אסטרטגיים בעיר ויכולים להפוך להשקעה הבאה שלכם.

 

השקעה באילת היא השקעה משתלמת

בשנים האחרונות העיר אילת רק הולכת ומתפתחת, החל מבתי מלון חדשים, אזורי תיירות ואזורי מסחר שהולכים ונבנים. מבחינה סטטיסטית בעיר אילת מתקיימים במקביל קרוב ל30 פרויקטים שונים הנמצאים בשלבים שונים – החל משלב התכנון ועד לשלבי הבניה. כל אלו הופכים את העיר אילת לאחת הערים המתפתחות בשנים האחרונות ביחס לגודלה. אבל יחד עם זאת העיר אילת גם נהנת מתשואות נדלן מבין הגבוהות בארץ, כאשר תשואת נדלן של דירת 4 חדרים נעה בסביבות ה-4 אחוזים!

 

שכונות ואזורים חדשים

הפרויקטים החדשים שנבנים באילת מפתחים לא מעט אזורים שבהם תוכלו להשקיע בעיר, בין אם תרצו לקנות דירת נופש, לעבור אל העיר או למצוא בה את ההשקעה הבאה שלכם. הין האזורים החדשים ניתן למצוא את רובע 2 שבו אמורים להבנות כ400 יחידות דיור חדשות, ונמצא באזור מתוייר ומדהים ואולי את אחד האזורים החדשים ביותר בעיר אילת, שנחשב גם ל"דבר" הבא והוא לא אחר מאשר רובע 6! רובע זה ממוקם באזור הדרומי של העיר עם נוף אל החוף של מוש ואל אזור הנמל של אילת ונחשב לאחד המיקומים העתידיים הטובים בעיר.

 

בתים לקניה

העלות הממוצעת למ"ר באילת עומדת כיום על כ17 אלף שקלים פלוס מינוס, מה שמעמיד לנו ממוצע של דירות לקניה הנעות בין מיליון וחצי לעד 3 מיליון. אבל ברובע 6, שם עדיין נבנים יסודות של בניינים או מסתיימות הפקות רוב האישורים הבירוקרטים, דירות חדשות מתחילות החל ממיליון מאה אלף שקלים לדירות 2 חדרים ועד למיליון שלוש מאות אלף שקלים לדירת 5 חדרים. כיוון שרובע 6 הוא עדיין אזור חדש ולא מאוכלס, סביר להניח כי מחירי הדירות יוסיפו לעלות, בנוסף לכך חשוב לזכור גם את רמת העיצוב או שלב הבנייה של הפרויקט שבו אתם חושקים. פרויקטים בסטנדרטים גבוהים יותר יעלו יותר.

 

לגור בשכירות באילת

ממוצע השכירות של דירות בעיר נע בין 2500 ל2 חדרים ועד ל5800 לדירת 5 חדרים, דירות אלו נמצאות במגוון אזורים בעיר ומניבות באזור ה4 אחוז תשואה בשנה. כאשר מדובר בדירות איר בנב, כלומר דירות להשכרה קצרת טווח ההחזר על השקעה אף גבוה יותר ויכול לספק למשקיעים הכנסה נוספת ופסיבית. באזור כמו רובע 6, עם הקרבה לים ולמרינה סביר להניח שנראה את מחירי השכירות עולים שם ואת הדירות ככאלו המאופיינות בביקוש גבוה מה שיסייע להחזר השקעה מהיר יותר על הנכסים.

 

השקעה באילת – דווקא עכשיו

העיר אילת חוזרת אל קדמת הבמה התיירותית הארצית, בין אם בשל תנופת ההתפתחות בעיר או התחזקו תיירות הפנים בעקבות הקורונה סביר להניח שנראה התחדשות גדולה בעיר שתפצה על השנה הלא פשוטה שעברה עליה. דווקא השכונות החדשות כגון רובע 6 ואזורים חדשים אחרים בעיר יהפכו בהכרח לפנינות הנדלן הבאות. אזורים אלו נהנים לא רק מהנוף המדהים של העיר אילת, אלא גם ממחירים שסביר להניח שיעלו בעתיד ומהווים כרגע הזדמנות קנייה מעניינת.

 

תוכלו להתעניין גם במאמרים הבאים:

חברת בנייה

דירות למכירה באילת מקבלן

דירות למכירה בצפון תל אביב ללא תיווך

דירות חדשות בחיפה

הבטיחו לעצמכם איכות חיים מבית יוסי אברהמי!