מידע מקצועי ומאמרים

שוק הנדל"ן בפלורנטין

העיר תל אביב נחשבת לעיר הנדל"ן המובילה בישראל ונמנית בין הערים המובילות בעולם יחד עם ערים כמו פריז, מדריד, ניו יורק ולונדון. יחד עם המוניטין המוצדק של העיר, גם מחירי הנדל"ן שלה מתקרבים לא פעם למחירים של  ערים בחו"ל, דבר שלא מונע מלא מעט משקיעים זרים לקנות דירות נופש או דירות להשקעה בעיר תל אביב. אך בתוך העיר ישנה שכונה אחת שנחשבת לבין למבוקשת ביותר – שכונת פלורנטין. שכונה שנכתבו עליה שירים, סיפורים וסדרות, שכונה של סטודנטים, אמנים, מסעדנים ואנשי תרבות.

 

פרויקטים חדשים בשוכנה

 

העיר תל אביב נמצאת בשיאו של תהליך התחדשות עירונית הכולל גם את שכונת פלורנטין. את הפרויקטים החדשים בשכונה תוכלו למצוא החל מרחוב בן עטר ועד לרחוב לוינסקי, זבולון ופלורנטין. רוב הדירות בפרויקטים אלו הן דירות 2 חדרים עד 3 חדרים, והמחיר נע בין מיליון תשע מאות עד לארבעה מיליון שקלים. יחד עם זאת חשוב לזכור כי תוכלו למצוא גם לא מעט דירות להשכרה, כאשר ממוצע השכירות בשכונה נחשב זול יחסית ועומד כיום על כחמשת אלפים תשע מאות ₪.

אחד הפרויקטים החדשים שנבנה בסמיכות לשכונה הוא פרויקט VIEW של חברת "יוסי אברהמי" שכולל שני בניינים בסטנדרט הבנייה הגבוה ביותר ומגוון דירות בגדלים שונים, כאשר לשיווק נותרו דירות 4-6 חד', פנטהאוז ודירת גן. דירות 6 חדרים בפרויקט מתחילה ממחיר של 4,190,000 ₪.

 

דירות באזורים ותיקים

 

בשכונת פלורנטין ישנם גם אזורים ותיקים יותר, כך שתוכלו למצוא גם דירות שאינן חדשות מהקבלן. אמנם לא תמצאו כמות דירות או מגוון כמו בפרויקטים החדשים, אבל תוכלו ליהנות מירידה קלה בממוצע המחירים שמתחיל במיליון שבע מאות אלף ומסתיים בשלושה מיליון שקלים. מחירים אלו נכונים לדירות משופצות יחסית אך ותיקות, אך קיימות גם דירות שעלותן יכולה להיות גם מתחת למיליון שקלים, שמצבן לא מרשים. חשוב לזכור כי ממוצע העלות למטר מרובע באזור זה הוא חמישים ושלושה אלף, ושמונה מאות שישים שקלים. כך שגם דירות ישנות יכולות להיות מציאה למשקיעים המכוונים לרכוש דירה ולהשכיר אותה ולא בהכרח לגור בה.

 

דירות לפני תמ"א

 

כיום תוכלו למצוא מעל לעשרים פרויקטים הנמצאים בתהליכי אישור ותכנון לתמ"א, ואליהם אמורים להתווסף עוד בניינים אשר יעברו שיפוץ חלקי או הריסה ובנייה. סביר להניח כי נכסים המיועדים לפינוי בינוי כבר מתומחרים במחיר הגבוה העתידי, אך ההבנה כי כל האזור יעבור מתיחת פנים רצינית הוא קריטריון נוסף בהבנה שדירות בשכונה נמצאות לפני עליות מחירים ועלייה בביקוש. כך שרכישת דירה בשכונה כבר היום היא כנראה הצעד הנכון.

 

תוכלו להתעניין גם במאמרים הבאים:

חברת בנייה

דירות חדשות למכירה ביפו

דירות יוקרה ביפו

הבטיחו לעצמכם איכות חיים מבית יוסי אברהמי!