התחדשות עירונית ופינוי בינוי בגבעתיים

העיר גבעתיים היא אולי אחת הערים המבוקשות ביותר באזור המרכז הן בשל הקרבה שלה לתל אביב והן בשל איכות החיים שהיא מציעה. מכיוון שמדובר בעיר רווית בנייה אזי אפשרות ההתרחבות העיקרית שלה היא באמצעות התחדשות עירונית. בתהליך התחדשות עירונית כולם מרוויחים שכן הדיירים הקיימים מקבלים דירות חדשות ויקרות יותר ודיירים המעוניינים להגר אל העיר מקבלים גישה להיצע גדול יותר של דירות חדשות. לאור מצוקת הדיור במדינת ישראל נראה כי יש אינטרס למרבית הגורמים להמשיך ולדחוף תוכניות התחדשות עירונית ופינוי בינוי ביתר שאת הן כדי לעמוד בקצב גידול  האוכלוסיה,  והן על מנת להתמודד עם הסכנה ברעידת אדמה אזורית קשה שעלולה לפגוע בעתיד במדינת ישראל.

התחדשות עירונית במספרים

בעיר גבעתיים ישנם למעלה משישים אלף תושבים, היא משתרעת על פני שלושת אלפים ומאתיים דונמים, מה שמציב אותה בדירוג השני מבחינת צפיפות ערים בישראל. משנת 2005 ועד לשנת 2020 עיריית גבעתיים נתנה היתרים למעל ממאה פרויקטים הכוללים חיזוק עיבוי ופינוי בינוי אשר כללו מעל לאלפיים יחידות דיור. בשנת 2020 נראה כי מגמת ההתחדשות העירונית רק התחזקה, כאשר נרשמו היתרי בנייה לפרויקטים בהיקף של למעלה מ-3,000 מ"ר הכוללים גם מוסדות ציבוריים, מבני מסחר ומעל ל-800 יחידות דיור חדשות. בחודשי הקיץ של 2021 אושרו היתרים לקרוב ל4,000 יחידות דיור חדשות ברחבי העיר גבעתיים ונראה כי העיר עומדת לפני תנופת בנייה בשנים הקרובות.

הפרויקטים הבולטים

צה"ל 22

הפרויקט ממוקם באזור מעולה בגבעתיים ועתיד לכלול בניין עם שש קומות וכ-20 דירות בנות 3-5 חדרים. הבניין יבנה בקונספט של בניין בוטיק, עם תמהיל דירות מגוון: פנטהאוזים גדולים לצד דירות מרווחות. מועד סיום הפרויקט המשוער הוא באוגוסט 2024.

המעיין 39

הפרויקט יבנה לאחר הריסת בניין ותיק ברחוב "המעיין 39", עם עיצוב בסטנדרטים גבוהים.

 

 

יצחק שדה

בניין בוטיק שאמור להסתיים כבר השנה, מציע דירות אחרונות בגודל של 70 מ"ר בנוי ו13 מ"ר מרפסת שמש יחד עם ממ"ד אינטימי ומפואר. מיקום הפרויקט נמצא בלב העיר ועל יד הקניון.

בשנים הקרובות חברת "יוסי אברהמי" הידועה באיכויות הבנייה שלה והמחויבות לפרויקטים יוקרתיים במיוחד מתכננת להשתלב בתנופת ההתחדשות העירונית בגבעתיים.