Articles

שכונת כוכב הצפון תל אביב

אפשר לומר כי כבר מקום המדינה היה ביקוש יחסית גבוה לשכונות שנמצאות מצפון לנחל הירקון בתל אביב. שכונות אלו שהיום כבר מהוות מעל ארבעים אחוזים משטח העיר היו מאז ומתמיד שכונות פרבריות, כלומר שכונות שמצד אחד מחוברות לעיר עצמה אך מצד שני אינן חלק אינטגרלי מההמולה וממרכז תל אביב עצמה או הערים המחוברות אליו כגון רמת גן ובני ברק. השכונות האלו אוכלסו על ידי אנשים בעלי ממון מה שהביא להתחזקות התדמית היוקרתית שלהן המתוייגת בכללות כצפון תל אביב. השכונות הללו תפקדו מאז ומתמיד כיחידות נפרדות לטוב ולרע והופרדו לשכונות צפון תל אביב המזרחיות, ממזרח לאיילון והמערביות ממערב לאיילון.

שכונת כוכב הצפון בתל אביב היא אחת מהשכונות הצפון מערביות כמו גם שכונת רמת אביב, נווה אביבים, רמת אביב ג, רמת אביב החדשה, אפקה, נופי ים, צוקי אביב ותוכנית ל. מדובר בשכונה הצמודה לנמל תל אביב המאופיינת בבניינים גבוהים יחסית של שמונה עד שתים עשר קומות לצד בתים פרטיים ובניינים נמוכים יותר. בשכונה מתגוררים כחמש אלף תושבים ופועל בה בית ספר יסודי ממלכתי בשם כוכב הצפון שנבנה כמבנה אקולוגי ירוק לצד אולם ספורט מקורה. האטרקציה הגדולה ביותר בשכונה היא כנראה ללא ספק פארק גן כוכב הצפון, פארק בגודל 9 דונים החוצה את השכונה ממזרח למערב. הפארק  מאובזר במתקני ספורט ומתקני משחק לילדים ובבריכת נוי עם מזרקה.

השכונה מדורגת בעשירון העליון במדדים הכלכליים החברתיים השונים ובשנת 2019 הלשכה המרכזית לסטטיסטיקה דירגה את השכונה במקום הרביעי בין השכונות המבוססות בישראל כאשר מרבית התושבים בה הם אקדמאיים העוסקים במקצועות חופשיים. למרות שממוצע הנפשות בדירה דומה לממוצע בעיר עם כ2 נפשות וקצת לדירה עדיין השכונה מאופיינת בקרוב ל20% ילדים ונוער.

מומחי נדל”ן נוטים להגדיר את השכונה כשכונה טובה אך גם ככזו שטרם התרוממה כראוי, כנראה בגלל גודל הדירות הגדול מהממוצע בשכונה שמתאים מאוד למשפחות ומצד שני מהעדר מוסדות חינוך בשכונה. אך נראה כי בחמש השנים האחרונות כתוצאה משינוי בתכנון העירוני ובניית בית הספר עלו רמות הביקושים בשכונה ובהתאם גם מחירי הדירות. היתרון הגדול של השכונה הוא שנותרו בה לא מעט עתודות קרקע שנוצלו כמעט במלואן בשנים האחרונות.

דרום ת”א – יעד המגורים הבא שלכם

גבי קלמן, מנכ”ל בנייני העיר הלבנה:
“השכונות של תל אביב עוברות מהפך של ממש עם שלל פרויקטים של בנייה חדשה ומאות דירות בהתחדשות עירונית. שתי שכונות תל אביביות דרומיות מעניינות הן תל גיבורים ותל כביר/נווה עופר (אזור אבו כביר). באזור שני בתי ספר מצוינים. גם פארק החורשות והיציאה הקלה לצומת לוופסון תורמים לעליית הערך העתידית של השכונה. שתי שכונות אלו מזכירות ברמת הצפיפות שלהן את רמת אביב ונחשבות מרווחות במיוחד. היום, הדירות בשכונות הללו מתומחרות ב1.2 ו1.5 מיליון שקל לדירות קטנות של 2-2.5 חדרים. מוצר טוב בהחלט למשקיעים וברמות מחיר של 1.6 מיליון שקל לדירות 4 חדרים, מחיר המגלם כ24-27 אלף שקל למ”ר. דירות חדשות נמכרות ברמות מחיר של 30-32 אלף שקל למ”ר. הצפי הוא לעליית מחירים של כ10%-15% בשנים הקרובות, הודות להתפתחות האזור.
שכונה מעניינת נוספת בדרום מזרח העיר היא שכונת התקווה. רק לאחרונה פורסם לגבי הסדרת החלקות הקרקעות בשכונה, שלא הוסדרו מעולם, וסביר שההסדרים החדשים יעלו את רמת המחירים בשכונה זו.”

כך תכינו את הבית שלכם לעונה הגשומה

האם הבית שלכם מוכן לחורף?
הנה ההמלצות שלנו שיבטיחו היערכות מקסימלית לעונה הגשומה
• התקנת גלאי עשן – כיום, בבניית כל דירה חדשה, חלה חובה על התקנת גלאי עשן אחד לפחות בדירה. לשמירה על בטיחותך ובטיחות
משפחתך, גם בדירות קיימות מומלץ מאוד להתקין לפחות גלאי עשן עצמאי אחד בחלל הציבורי בבית .
• תאורת חירום – תאורת החירום היא מוצר חובה בבית, תספק לכם אור בעת הפסקת חשמל.
• מגן ברקים – לשמירה והגנה על מוצרי החשמל שלכם, חברת החשמל ממליצה להשתמש במגן ברקים, שיספוג את הפרעות המתח ויגן על כלל אביזרי החשמל המחוברים למגן

מה ההבדל בין חברת בנייה לחברה יזמית?

מהי חברת בנייה, מה ההבדל בינה לבין חברה יזמית והאם חברה יזמית יכולה גם לבנות?
בואו נעשה סדר.
חברות בנייה עוסקות בשיפוץ של דירות, מבנים ישנים או משרדים להשכרה ובבניית פרויקטים למגורים בשוק הפרטי.
חברות יזמיות מאתרות קרקע לבנייה, משיגות היתרים ומשווקות את הפרויקט. ומכאן נכנס לתמונה קבלן הבנייה אשר מוציא את תוכניות הבניה
לפועל. למעשה החברה הקבלנית תנהל בפועל את הבניה ותהיה אחראית על כל ההיבטים ההנדסיים והביצועיים של הפרויקט.
ישנן חברות יזמיות שהן גם בונות ואנחנו דוגמא לכך. יוסי אברהמי פועלת ב-2 הכובעים, ומהווה One Stop Shop גם בשלב איתור ורכישת הקרקעות וגם בהוצאה לפועל של הפרויקטים מא’-ת’ בכל חלקי הארץ: תל אביב, אילת, חיפה, נתניה, הרצליה

הבטיחו לעצמכם איכות חיים מבית יוסי אברהמי!