התחדשות עירונית ופינוי בינוי ברמת גן

ישנן מספר ערים בישראל הזוכות באופן קבוע ולאורך שנים לביקוש גבוה גם אם הצפיפות בהן עולה לאורך הזמן. ערים אלו מתאפיינות בעיקר כערים עם מרכזים כלכליים גדולים, ערים כמו חיפה, תל אביב, ירושלים וגם רמת גן, נהנות מביקוש ומהגירה חיובית וקצב גדילה טבעית יחסית גבוה. אחת הדרכים להתגבר על הביקוש ההולך וגדל להתגורר בערים אלו היא תוכנית התחדשות עירונית מקיפה, ואחת הערים שזוכות למספר לא קטן של פרויקטים כאלו היא העיר רמת גן. למעשה רמת גן הייתה בין הערים הראשונות בישראל שאימצו אסטרטגיה זו בשל היעדר שטחים פנויים וביקוש גבוה, כמו גם בשל הבניינים הישנים יחסית בעיר. העיר שממוקמת בין תל אביב, גבעתיים ובני ברק נחשבת לעיר מרכזית ומבוקשת ולכן גם מספר הפרויקטים בתוכה גדל משנה לשנה.

 

המספרים מאחורי ההתחדשות העירונית ברמת גן

 

כיום בעיר רמת גן מתבצעים למעלה מ-100 פרויקטים שונים של התחדשות עירונית, לצד פרויקטים המצויים בהליכים בירוקרטיים של אישורים שונים ומספרם כמעט מכפיל עצמו. ברמת גן כולה אושרו עד שנת 2020 כ-923 יחידות דיור שעברו פינוי-בינוי וסך הכל כארבעה מתחמים שונים. מנגד, מספר ההיתרים שניתנו מעיריית רמת גן, הכוללים גם תמ"א 38 ו38/2 חיזוק עיבוי עומדים על כ-9,680 יחידות דיור בסך הכל. המספרים של עיריית רמת גן בהחלט מצביעים על ביקוש לא קטן גם של יזמים וגם של דיירים, הכמות הגדולה מלמדת גם על היענות העירייה לחיזוק וליצירת מקומות דיור נוספים בעיר. מגמת ההתחדשות העירונית בעיר רמת גן נראית מעודדת לעומת ערים אחרות ומשקפת את היחס שבין הביקוש לבין כמות המבנים הישנים.

 

פרויקטים מעניינים בעיר

 

רות 13

המיקום המושלם ברחוב רות 13, בקרבת כבישי היציאה אל העיר תל אביב ואל הכבישים הבין עירוניים אך בתוך סביבה שלווה ואיכותית. הפרויקט מורכב מבניין בן 10 קומות ועשרים דירות שמעוצבות בסטנדרטים גבוהים במיוחד. בבניין ניתן לרכוש דירות 4 ו-5 חדרים ומחיר התחלתי לדירת 4 חדרים עומד על כשלוש מיליון שמונה מאות אלף שקלים.

 

פרויקטים פינוי בינוי רמת גן

 

חרוזים 26

הפרויקט יציע כ-30 יחידות דיור חדשות בבניין של כתשע קומות. צפי האיכלוס של הפרויקט הינו דצמבר 2023 וייחודיותו היא הנוף המשקיף אל פארק הירקון ממרבית הדירות, מיקום מרכזי ונגיש עם דרכי יציאה קלות אל תל אביב ואזורים מרכזיים נוספים.

בקרוב צפויה גם חברת "יוסי אברהמי" המתמחה בבנייה איכותית ויוקרתית להיכנס אל תחום ההתחדשות העירונית בעיר רמת גן, כך שייתכן וכדאי להמתין אם אתם מעוניינים לרכוש דירה בפרויקט כזה.