התחדשות עירונית ופינוי בינוי בתל אביב

אחת האסטרטגיות המרכזיות לפיתוח נדל"ן כיום בערים צפופות ומבוקשות במיוחד כגון העיר תל אביב, היא התחדשות עירונית שעם השנים הופכת למובילת תנופת הבנייה בערים המרכזיות בישראל. התוכנית נולדה מהצורך לשפץ ולחזק בניינים ישנים לקראת התרחשות אפשרית של רעידת אדמה. אך עם הזמן התברר היתרון המרכזי שלה בהרחבת היצע יחידות הדיור עד לפי 3 לעיתים מהמבנה המקורי. בעיר תל אביב, הנחשבת לעיר הצפופה והמבוקשת ביותר ביחס לשאר הערים  בישראל, ניתן למצוא פרויקטים רבים של התחדשות העירונית לסוגיה, בפריסה רחבה ובמיקומים שונים בעיר מהדרום ועד לאזור הצפון. אז מה כדאי לדעת על התחדשות עירונית ופינוי ובינוי בעיר תל אביב?

התחדשות עירונית במספרים

העיר תל אביב נהנית מהגירה חיובית זה שנים ארוכות, מה שמביא גם לביקוש שרק הולך וגובר, אך גם עם מספר הפרויקטים השונים של התחדשות עירונית, נראה כי ההיצע לא קרוב לענות על הביקוש.

בשנת 2020 אישרה עיריית תל אביב 29 פרויקטים חדשים של פינוי בינוי אשר אמורים להוסיף לעיר קרוב ל-14 אלף יחידות דיור חדשות, ובכל הקשור לתמ"א 38 עיריית תל אביב אישרה מעל ל-110 פרויקטים חדשים הכוללים הריסה ובנייה מחודשת אשר תתמקד בחיזוק ועיבוי מבנים קיימים. נכון להיום ישנם מעל לאלף פרויקטים שונים של התחדשות עירונית ברחבי העיר תל אביב, חלקם במצב של תכנון/הקמה/אישורים וכו.

פרויקטים מרכזיים

אחד הפרויקטים המרכזיים בתחום ממוקם בצפון תל אביב, ברחוב " טאגור רבינדרנארט". מדובר על פרויקט בעל שלושה בניינים, בני 9-18 קומות וקרוב ל-150 יחידות דיור חדשות. הפרויקט נבנה כפרויקט יוקרה עם עיצוב קפדני ויוקרתי, בו ניתן יהיה לבחור בין דירת גן בת 3 חדרים ועד לפנטהאוז שישה חדרים. מרבית הדירות מגיעות גם כגן וגם כדופלקס. פרויקט נוסף  ומרכזי לא פחות ממוקם בדרך השלום 87-89 ונמצא בשלבים מתקדמים. הפרויקט כולל קרוב לחמש מאות יחידות דיור חדשות עם עיצוב חדשני ומרשים בארבעה בניינים חדשים. הבנייה צפויה להיערך קרוב לשלוש שנים.

גם חברת "יוסי אברהמי" צפויה להשתלב במהלכי ההתחדשות העירונית בעיר וסביר להניח כי נמצא אותה בונה פרויקטים יוקרתיים באיכות בסטנדרט גבוהים במיוחד ובמיקומים מצוינים הן מבחינת חווית המגורים הסביבתית והן מבחינת דרכי הגישה וההגעה אל המתחמים.

 

התחדשות עירונית ופינוי בינוי בתל אביב