מידע מקצועי ומאמרים

בניה קלה ומה ההבדל בינה לבין בניה רגילה?

ישנם רבים אשר מכירים מעט את עולם הבניה הבסיסי אשר מילים כגון בטון ובסיס לא ישמעו להם זרים, אך בכל זאת עולם הבניה הינו מורכב ובעל מונחים וסגנונות שונים ומרובים אשר לא כולם מכירים. אדם אשר מעוניין בביצוע בניה מסוימת – הוספת מרפסת, הפרדת חדר ואף הוספת יחידת דיור לשטחו, הינו בעל אופציות רבות וימצא לא מעט שירותים אשר יכולים לתת מענה מיידי לבקשות אלו, אך בכל מקרה מומלץ מאד להכיר את עולם הבניה מעט מעבר בכדי להרגיש בטחון בקבלת החלטות נכונות ומושכלות יותר. בכדי להגיע לתוצאה זו, אנו נרחיב מעט לגבי מהי בעצם בניה קלה ומהם יתרונותיה וחיסרונותיה אל מול בניה 'רגילה'.

מהי בניה רגילה?

בניה אשר מוכרת כרגילה, מתבססת בעיקר על חומרים כבדים והכנות חומרי הגלם במקום. דברים כגון בסיס מבטון ועמודים אשר יוקמו במקום עצמו ואף לעתים קרובות יהיה הצורך להמתין לייבוש הבטון ושאר החומרים בכדי להמשיך בתהליך הבניה הלאה (למרות שישנן טכניקות שונות אשר ניתן לעקוף גם זאת). בניה רגילה דורשת צוות גדול והתעסקות במשקלים כבדים, אך יש לה יתרונות רבים גם כן, לדוגמא החוזק של בניה רגילה הינו חוזק מכובד אשר יכול להחזיק בעומסים רבים כגון רוחות ורעידות אדמה אשר יכולות בקלות להרעיד ולסדוק מבנים שונים.

מהי בניה קלה?

בניה קלה על ידי חברת בניה הינה בניה אשר מתבססת על חומרים קלים, היתרון העיקרי בבניה אל מול שאר הבניות הינו העובדה כי חומרי הגלם מגיעים ברובם כבר מוכנים להרכבה, כגון קירות גבס ועוד. הבניה הקלה מתבססת על חומרים כגון עץ, גבס כפי שהוזכר, אלומיניום, חציר, ועוד מגוון של חומרים קלים אשר משמשים גם לבידוד וגם לצורך בניה שאמורה לעמוד בעומס. הבניה הקלה הינה בממוצע זולה יותר משאר סגנונות הבניה עקב שימוש דל יותר במסת חומרי הגלם וגם בנוסף לעובדה כי העבודה אשר דרושה בכדי להוציא לפועל בקשת בניה כלשהי, פחותה הרבה יותר מאשר בניה אחרת – כבדה יותר, כיוצא בזאת, ההובלה עולה פחות וכמות אנשי מקצוע אשר יש הצורך בעזרתם קטנה גם כן.

יתרונות וחסרונות של בניה קלה

החיסרונות העיקריים של בניה קלה הם הצורך בתחזוקה מעט גבוהה יותר מהרגיל, חומרים כמו גבס ועץ הינם חומרים אשר דורשים תחזוק יותר תדיר מבטון ואורך חייהם נמוך יותר. החיסרון העיקרי השני הוא העובדה כי שינויי חדרים ואזורים שונים דורשת השקעה רבה יותר מאשר בניות שונות, זאת מכיוון שהקירות בבניה קלה מגיעים ברובם בצורה שלמה ומורכבת, הארכתם או קיצורם עלולה להיות מעט מסובכת מהצפוי.

לסיכום, לבניה קלה ישנם יתרונות וחיסרונות אשר מומלץ לשקול טרם זימון שירות מקצועי. אך תמיד ניתן ואף מומלץ להתיעץ עם אנשי מקצוע מנוסים ומגוון בתי עסק אשר יוכלו לעזור במתן עצות אשר מבוססות על ניסיון ומקצועיות רבה.

הבטיחו לעצמכם איכות חיים מבית יוסי אברהמי!