מידע מקצועי ומאמרים

מרכז אילת

העיר הכי דרומית בישראל, בעלת ההרים האדומים והחופים המרהיבים, נחשבת לעיר התיירות הרשמית של ישראל ואפשר לומר שבצדק, ולא רק בזכות היופי המגוון שלה. בשנים האחרונות העיר אילת עוברת מהפכה של ממש, כאשר בכל זמן נתון בעיר עובדים במקביל על קרוב ל25 פרויקטים חדשים, חלקם עדיין בשלבי תכנון וחלקם כבר בשלבי בניה. לצד הפיתוח בשכונות החדשות שנבנות, גם מרכז העיר עובר שינוי עם פינוי שדה התעופה ועוד מספר פרויקטים אשר הופכים את מרכז העיר לכזה באמת. אם אתם מתלבטים במעבר לעיר חדשה עם נופים וחופים מרהיבים או אם אתם שוקלים לרכוש דירת קיץ מפנקת, במחירים שפויים, ייתכן כי מרכז אילת היא האופציה הנכונה עבורכם.

 

מחירי דירות יד שנייה

העיר אילת הפכה לעיר מתחדשת עם לא מעט מנופים ופרויקטים בתנופת בניה. אך לצד כל הפרויקטים החדשים הללו, שתמצאו בלא מעט נקודות בעיר, תוכלו למצוא גם דירות זולות להשקעה או לאיכלוס שהן לא בהכרח דירות מקבלן, בעיקר במרכז העיר. דירות אלו נבנו בפרויקטים של השנים האחרונות (2017-2019) ונעות במחירים של בין 600 אלף שקלים לעד 2 מיליון שקלים. המחירים יהיו בהתאם כמובן לשנת הבנייה, האיבזור והקרבה לאזורים אטרקטיבים יותר. אך דווקא נושא המיקום והמרחק הוא יחסית פחות רלוונטי בעיר קטנה כמו אילת. במרכז אילת תמצאו דירות של 4 ו5 חדרים שנעות בגדלים של בין 190 ל 480 מטר מרובע עם ממוצע מחירים של כ1.68 מיליון. הפערים במחיר ממרכז הארץ למרכז אילת יכולים להגיע ל2.3 מיליון שקל לדירות 4 או 5 חדרים. מה שהופך את הנכסים באזור זה להזדמנויות מעניינות למגורים או להשקעה.

 

דירות חדשות מקבלן

גם הפרויקטים החדשים שנבנים ונבנו במרכז אילת, אינם נופלים בחלק מהמקרים מהדירות האקסלוסיביות שנבנות מול הים או בפרברי אילת. דירות אלו שנבנו במהלך 2019-2020 לא נחשבות ליקרות ביחס למחירים באילת או ביחס למחירים במרכז הארץ. חלק לא קטן מהפרויקטים האלו כוללים סטנדרט גבוה למדי הכולל מחסן, מרפסת, חניה פרטית ונופים עוצרי נשימה של הים ושל ההרים המרהיבים של אילת. ממוצע המחירים של הדירות בפרויקטים החדשים במרכז העיר (תלוי בשלב הבנייה/תכנון) יכול להתחיל ב 800 אלף ולהסתיים ב2 מיליון שקלים. דווקא דירה חדשה מקבלן לא תדרוש מכם להשקיע תוספת השקעה בשיפוץ או אבזור נוסף וכאשר משקללים את העלות למ"ר ניתן למצוא דירות בבניינים חדשים בעלות של 14 אלף שקל למטר מרובע.

 

ביקוש שרק עולה

בשנת 2020 המשק הישראלי עבר טלטלה גדולה עם משבר הקורונה – הסגרים שהתלוו למגפת הקורונה גרם לירידות מחירי הדיור בפריפריה. אבל כאשר בוחנים את עסקאות הנדלן בעיר אילת במהלך 2020 מתגלה תמונה מעניינת עם מעל לאלף עסקאות נדלן בעיר, גם של דירות יד שניה וגם של פרויקטים חדשים שחלקם עדיין בתהליכי התכנון או הבנייה. נראה כי גם התשואה השנתית על ההשקעות בנדל"ן באילת לא נפגעה משמעותית ועדיין עומדת על כארבעה עד חמישה אחוזים בשנה. אילת היא ללא ספק אחת הערים המעניינות והחמות יותר מבחינה נדלנ"ית. מה שהופך את הזדמנויות הרכישה בה לכאלו שלא כדאי לפספס לפני שתתרחש קפיצת מחירים או עלייה משמעותית. אז אם אילת נמצאת על הכוונת שלכם בין אם לרכישה או לשינוי מקום ואווירה לצד חיים בקצב וביוקר מחייה אחר, חשוב לבחון לעומק את ההזדמנויות שבאילת עם דגש על מרכז העיר.

 

תוכלו להתעניין גם במאמרים הבאים:

חברת בנייה

דירות למכירה באילת מקבלן

דירות למכירה בצפון תל אביב ללא תיווך

דירות חדשות בחיפה

הבטיחו לעצמכם איכות חיים מבית יוסי אברהמי!