מידע מקצועי ומאמרים

שכונת אגמים נתניה

עליית המחירים המדהימה (גם בקנה מידה עולמי) שרשם שוק הנדל"ן הישראלי בשנתיים האחרונות (למעט אתנחתא קצרה במשבר הגדול שהחל ב-2008 עם קריסת בנק ליהמן בראדרס), לא פסחה גם על נתניה שרשמה עלייה של עשרות אחוזים במחירי הדיור בעיר.

אגמים נתניה – שכונת טבע

המיקום האסטרטגי של נתניה – קרוב לתל אביב, קרוב לשרון והעיקר – קרוב לים – הפכו אותה ללהיט הם של יהדות צרפת, שכמו במערכון של ארץ נהדרת, לבשו בגדי ים פתחו את פנקסי הצ'קים ונהרו לרכוש פנטהאוזים ודירות יוקרה בעיר.

בעידודה של העירייה נפתחים פרויקטים רבים בקרית השרון ובעיר ימים, ולאחרונה גילו היזמים את אחד הסודות השמורים: שכונת אגמים בנתניה. שכונת האגמים היא שכונה חדשה שהולכת ונבנית במערב העיר. את שמה הפסטורלי היא רכשה מאחר והיא צמודה לשמורת טבע המכילה שלולית חורף גדולה המשמשת בעצמה בסיס לחיי טבע ערניים (טוב, זאת לא הסרנגטי אבל עדיין שמורת טבע..).

את העובדה שהשכונה זוכה לביקושים חזקים במיוחד ניתן לייחס למילה אחת: מים. מרבית הפרויקטים שייבנו בשנים הקרובות בשכונת אגמים נתניה ישקיפו אל עבר שלולית החורף ודירות רבות, בעיקר בקומות הגבוהות ייהנו מנוף יפה עוד יותר אל עבר קו החוף של העיר נתניה.

שכונת אגמים חולפת על פני קרית השרון

חותמת האיכות של השכונה התקבלה לפני כשנתיים, כאשר פירסם מנהל מקרקעי ישראל מכרז לבניית קרוב ל-1000 יחידות דיור בשכונת אגמים נתניה. המחירים שהתקבלו מחברות כמו יוסי אברהמי הגיעו לכ-90 אלף דולר ליחידת קרקע, עלות המשקפת פער של 20% ממחירי הקרקע בשכונת קרית השרון הנמצאת במרכז העיר.

יוסי אברהמי, מנכ"ל חברת יוסי אברהמי, המשווקת בשכונת אגמים פרוייקט של כ-80 יחידות העריך בתחילת הדרך כי דירת גן בפרויקט תעלה כ-2.2 מיליון ₪. בקצב הנוכחי ובפופולאריות הגואה של שכונת אגמים נתניה, נראה כי השמיים הם הגבול עבור השכונה שגובלת בשלולית. אם תשאלו כל אדריכל, אפשרויות העיצוב הן אינסופיות, וכמובן, כמו בכל שכונה הקורמת עור וגידים, המחירים בשלבים הראשונים של ההקמה אינם משקפים את הערך העתידי כאשר המרכזים הקהילתיים, מוסדות החינוך ומרכזי הבילוי יהפכו להיות פעילים ומשפחות ימלאו את הרחובות.

הבטיחו לעצמכם איכות חיים מבית יוסי אברהמי!