מידע מקצועי ומאמרים

התחדשות עירונית ב-2023

העיסוק בנדל"ן הינו עיסוק בינלאומי: הוא לא ייחודי רק למדינת ישראל אלא מעסיק מיליוני תושבים מסביב לעולם- מאנשים המעוניינים לרכוש נכס, דרך משקיעים ועד לחברות בנייה, קרנות השקעה ועוד. הפרמטרים של הבנייה משפיעים בצורה מובהקת על שווקים נוספים, בין אם מדובר בחלופות השקעה , פתרונות דיור, מדד וחוסן הכלכלה וערך המטבע. למרות שבמרבית מדינות המערב ישנו קיטון בגודל האוכלוסייה, עדיין קיים ביקוש למגורים במרכזי ערים ופרברים של ערים חשובות. בישראל, שיש בה גידול אוכלוסייה החריג ביחס לעולם המערבי, אחד המהלכים הנפוצים כיום הוא של התחדשות עירונית בערים קיימות המאפשרת הגדלה והתחדשות של אזורים עירוניים ופתרונות דיור לצד שימור אזורים ירוקים שבהם אין צורך לבנות בשל תוספת הבנייה בתוך הערים. לקראת שנת 2023 אנחנו מזמינים אתכם לצלול ולהכיר לעומק את נושא ההתחדשות העירונית הן בערי הפריפריה והן בערים המרכזיות.

פתרונות הוליסטיים של התחדשות עירונית

עולם המדע והרפואה מתקדם בשנים האחרונות אל עבר פתרונות הוליסטים, כאלו המאפשרים לכל מטופל ומטופלת לקבל מנעד פתרונות רפואיים אשר יוכלו להעניק לא רק טיפול בסימפטום מסוים אלא מענה עבור מכלול הבעיות אשר מגיעות עם חלק מהמחלות. כך גם סקטור הנדל"ן והמגזר הציבורי: הם מבקשים לייצר פתרונות "מלאים" עבור ביקוש הולך וגדל של דירות. כך למשל מודל תמ"א 38 שהחל בשנת 2005 מהצורך לאפשר מיגון בניינים ישנים, קביעת כללים ותכנונים לחיזוק בתים שכאלו וכמובן פתרונות כוללניים גם עבור הריסה ובנייה מחודשת של מבנים.

תמריצים לכל השחקנים

הקמה מחדש של מבנה דורשת לא מעט השקעה מצידו של הקבלן, ועם זאת נחשבת לקלה יחסית לחיזוק מבנה. על כן הוחלט במשרדי הממשלה על תמריצים, גם עבור הקבלנים וגם עבור בעלי הדירות: תמריץ ראשון מיועד עבור הקבלנים, שבין היתר יוכלו להנות בפרויקטים בסגנון תמ"א 38 גם מכמות דירות גבוהה יותר מאשר זו שהייתה בבניין ישן ואילו  הדיירים יוכלו להנות גם מדירות הרבה יותר מרווחות, וכן לרוב מקבלים גם תמיכה בכל הקשור לתשלום שכירות לאורך כל התקופה שבה ישהו מחוץ לביתם המקורי. עם זאת כאשר נבקש להשתתף גם כן בפרויקט של התחדשות עירונית, מומלץ לבחור בחברות בנייה מקצועיות וותיקות כמו חברת יוסי אברהמי אשר מובילה פרויקט התחדשות עירונית ברמת גן, פינוי בינוי בתל אביב ועד, אשר יוכלו להוביל את הפרויקט אל ייעודו החדש.

הבטיחו לעצמכם איכות חיים מבית יוסי אברהמי!