מידע מקצועי ומאמרים

פרויקטים של פינוי בינוי באזור המרכז

התחדשות עירונית ופינוי בינוי ברמת גןבעולם הנדל"ן ישנם לא מעט מנועים אשר דוחפים אותו אל עבר המשך בנייה, אחד מהם הוא כמובן הביקוש שהולך וגדל בכל אזורי הארץ אבל מנוע נוסף הוא ללא ספק הפרויקט הלאומי של התחדשות עירונית ופינוי בינוי. ניתן לראות כבר פרויקטים כאלה באזורים שונים ברחבי הארץ, החל מאזור הדרום והצפון ועד לאזורים המבוקשים ביותר בלב ליבה של ישראל. לכן, כשמדובר על נדל"ן בישראל, מומלץ להכיר את הפרויקטים החדשים של פינוי בינוי שרוקמים עור וגידים במרכז הארץ ועתידים לשנות לא רק את פני הערים בישראל אלא בעיקר להפוך להזדמנות מגורים חדשה ומרגשת.

תל אביב והסביבה

מה לא נאמר כבר על העיר תל אביב, היקרה בעולם, הרב הגונית של ישראל, העיר הלבנה ועוד ועוד כינויים. אחד הפרויקטים של פינוי בינוי הנבנים כיום באזור המרכז הוא ללא ספק הפרויקט ברחוב תקוע שם אמורות לקום 315 יחידות דיור בשכונת נווה אליעזר בדרום העיר. כרגע קיימות שם 96 יח"ד ב-4 בנייני רכבת ישנים, אשר ייהרסו וייבנו מחדש בסטנדרט בנייה חדש ועדכני. התכנון החדש כולל 4 בניינים בבנייה מרקמית (עד 8 קומות) ומגדל גבוה בן 23 קומות. סך הכל ייבנו 315 דירות חדשות כשכל דייר יקבל תוספת של כ-25 מ"ר לדירתו המקורית.

כמו כן, התכנית כוללת שדרה ירוקה לרווחת התושבים, אשר תקשר בין שתי גינות קיימות ותאפשר מרחב ירוק ציבורי. תכנון התב"ע בוצע ע"י מיכל יוקלה מסטודיו מיא אדריכלים. המכרז בוצע על פי מודל העירייה, באמצעות חברת הבת "עזרה ובצרון", במסגרתו החברה מארגנת את הדיירים, מתכננת את התב"ע (תוכנית בניין עיר), ומביאה לאישורה בוועדה המקומית.

לא רק בתל אביב

גם ביפו אפשר למצוא פרויקטים מבטיחים של התחדשות עירונית. בשטח של כ-16 דונם בשכונת יפו ג', ברחוב יפת 185-197 בתל אביב-יפו מוקם פרויקט כזה, במסגרתו ייהרסו 84 יח"ד בשבעה מבני שיכון ישנים. המתחם יכלול 273 יחידות דיור חדשות ב-5 בניינים בני 8 קומות מעל חזית מסחרית ושטחי תעסוקה בשטח של כ- 800 מ"ר, וכן מגדל מגורים בן 18 קומות בשטח כולל של כ-38,000 מ"ר.

חברת יוסי אברהמי נבחרה ברוב קולות על ידי יותר מ- 95% מהדיירים באמצעות קול הקורא שפורסם על ידי חברת עזרה וביצרון, חברה עירונית בבעלות עיריית תל אביב. למכרז זה הוגשו מספר רב של הצעות מהחברות המובילות בתחום.

למידע נוסף אפשר להיכנס לדף התחדשות עירונית של יוסי אברהמי:
https://yav.co.il/%D7%94%D7%AA%D7%97%D7%93%D7%A9%D7%95%D7%AA-%D7%A2%D7%99%D7%A8%D7%95%D7%A0%D7%99%D7%AA/

הבטיחו לעצמכם איכות חיים מבית יוסי אברהמי!